Interiérové inšpirácie

23.02.2021

Musím sa priznať, že čo sa týka interiréru som extrémny schizofrenik. Nie, že by som v iných veciach nebola, no v "interior design" smere to pociťujem momentálne najviac, nakoľko v tomto období trávime doma viac času ako zvyčajne a tak nejak by som podvedome stále niečo prerábala, poprípade aspoň presúvala nábytok. Je to o to ťažšie, že na sociálnych sieťach na vás z každého kroku vyskakuje "inšpirácia" a rozhodnuť sa pre jeden štýl je niekedy naozaj náročná vec :D

No ale aby som len nepísala, zablúdila som na Pinterest a vybrala pre vás zopár pre mňa zaujímavých a pekných interiérov. Tento článok vznikol v spoluprácií s Desenio takže sem ako prvé pridávam inšpiráciu na interiréry v ktorých sú dominantné práve "plagátové steny".... 

Fantázií sa naozaj medze nekladú. Plagáty môžte kombinovať s kvetmi, kresbami, makramé doplnkami,zrkadlami,  môžte ich poližiť na komodu, zavesiť na stenu (logicky :D), len tak oprieť na poličku, poprípade ich vôbec nedávať do rámikov a polepiť si nimi celú stenu. Farebné, gemoetrické, čierno-biele, maľby, fotky, grafiky...:)

Vec, ktorú sa určite chystám využiť pri zariaďovaní našeho nového bytu bude TV, ktorý viete počas "nepoužívania" premeniť na obraz. Zmiznutie tejto čiernej plochy, veľmi príjemne odlahčí vizuál interiéru (tipnite si, ktorý obrázok z nahranej galérie to bude:)

Takže či už ste boho duša, inklinujete k retro feeling-u, máte radi minimalizmus, alebo niečo úplne z iného súdka, obrazy sú na vytvorenie pocitu domova vždy dobrá voľba čo poviete ?:) No a priznajte sa, som jediná ktorá má problém si vybrať len jeden štýl ? :D

Viac inšpirácie nájdete na   https://desenio.sk/sk/zostavy-obrazov 

Pokračujem interiérmi, ktoré sú môjmu srdcu tiež niečím blízke. Samozrejme je toho oveľa viac, snažila som sa vybrať len zopár pretože inak by tento článok bol nekonečný...(obrazne povedané).

Pokračujem niečím úplne iným a to je "jungle, boho" sedenie...čo vravíte na takýto kútik? Zlaté doplnky sú veľmi vďačná vecička , u nás doma sa ich nachádza hneď niekoľko :)

Ešte sme neskončili, nebojte sa. V kontraste s pompéznym a jemne gýčovým sedením som si pripavila niečo viac "naturálne" a tým sú takéto handmade kvetinové závesy. Či už si na konáre zavesíte sušené bylinky na čaj, sušené kvety,listy, živé kvety, kvety do vázičiek (možte zrecyklovať nejaké malé flaštičky od rôznych nápojov), bude to v každom prípade vyzerať úžastne , no veď uznajte :)

Ďalšia téma ktorá je pre mňa dôležitá je nenakupovanie nového nábytku, no snažiť sa zachovať staré vzácne kúsky, ktoré častokrát končia na smetiskách, namiesto toho aby prešli jemnou renováciou a ďalej by mohli byť plnohodnotne využívané.Myslím, že mi dá každý za pravdu že mať doma takúto krásnu zdedenú komodu je celkom interiérový poklad :)...(nevravím, že konkrétne toto aú všetko staré kúsky zasa až tak do hĺbky som nešla, no retro nádych sa tiež ráta prezatiaľ :)

Ešte tu mám aj niečo menej prečačkané a prekombinované, ako dôkaz toho, že samozrejme aj v jednoduchosti je krása, na to nezabúdajme ...no hlavné je to, aby ste sa doma cítili dobre...:))


ZDROJ obrázkov PINTEREST